AKIA ARAÇ TESLİMATLARINA BAŞLADI

AKIA ARAÇ TESLİMATLARINA BAŞLADI

2014 Nisan ayında düzenlenen Busworld Uluslararası Otobüs fuarında 3 ürününü lanse eden AKIA  seri üretimine başladığı ürünlerinin teslimatlarına başladı.

Yurtiçinden ve yurtdışından birçok sipariş alan AKIA ilk araçlarını yurtdışına teslim ederek araç teslimatlarına start verdi.

Önümüzdeki günlerde yurtiçindeki teslimatlarına da başlayacak olan AKIA çok kısa bir süre önce faaliyete kurulmasına rağmen, ilk yurt dışı siparişinin teslimatlarını gerçekleştirerek çok kısa bir sürede seri üretime geçerek büyük bir başarı örneği ortaya koydu.

Şehrin yeni yüzü sloganıyla yola çıkan AKIA’nın, bir yandan seri üretime devam ederken, yeni modellerde yaratmaya devam ediyor. Urün gamına yeni katılan AKIA ULTRA L9, gerek teknik özellikleri gerekse yakıt tasarrufu açısından üst düzey bir araç olduğu ve büyük beğeni kazandığı tespit edildi. Şehir içi toplu taşıma otobüsü AKIA ULTRA L9, iç ve dış tasarımıyla gerek araç kullanıcılarına gerekse yolculara benzersiz, şık ve modern bir yolculuk imkânı sunuyor. 35+1 yolcu kapasitesine sahip olan ULTRA L9 en uygun motor, şanzıman ve aks kombinasyonu kullanılarak düşük yakıt tüketimi elde ediliyor ve yolcu başına düşen işletme maliyetlerinin asgariye indirilmesi sağlanıyor.

Araç teslimatını gerçekleştiren AKIA Distribütörü Ulaşım Motorlu Araçlar yetkilileri; AKIA çok kısa zamanda araç teslimatına başladı. Çok kısa bir süre içerisinde yurtiçi teslimatlarına da başlayacak. Türkiye’ye ve şehir içi toplu taşıma esnafına hayırlı olsun. AKIA’nın her alanda şehir içi toplu taşımaya çok ciddi katkılar ve yenilikler getireceğini düşünüyoruz, diye belirttiler.

 

Sadece ürünleri ile değil, tasarımları ile fark yaratmayı başaran otobüs sektörümüzün yeni markası AKIA hedeflerini büyütmeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya, istihdam yaratmaya devam edecek.