AKIA ÜÇ YENİ ÜRÜNÜYLE ŞEHRİN YÜZÜNÜ YENİLEMEYE GELİYOR!

AKIA ÜÇ YENİ ÜRÜNÜYLE ŞEHRİN YÜZÜNÜ YENİLEMEYE GELİYOR!

Uzun yıllardır toplu taşıma sektörüne hizmet veren AKIA, Türkiye’de ki üretim tesislerinde üretilen 3 yeni ürününü bu yıl 5.si düzenlenen BUSWORLD fuarında sergiledi. 12 metre dizel, 12 metre CNG ve 9 metre dizel tam alçak taban otobüsleriyle fuara katılan AKIA, Türkiye ve dünya taşıma sektörüne damgasını vuracak.

AKIA yetkilileri, ‘Yılların verdiği üretim deneyimi ve kaliteyi bir araya getirerek toplu taşımayı daha ileriye götüreceğiz. Biz toplu taşımada üretim anlamında imkânsız diye bir şey olmadığına inanıyoruz. Modern şehir hayatında her ihtiyaca göre ürün modeli üretilebilir. Biz yıllardır 6 metreden 25 metreye kadar geniş bir segmentte araç üretiyoruz. Bu güne kadar Türkiye’de hiç yapılmamış olan 9 metre tam alçak tabanlı aracı üreterek bu konudaki kararlılığımızı ortaya koyduk’ açıklamasını yaptı.

Özellikle Türkiye’de ilk defa üretilen tam alçak tabanlı 9 metre dizel aracıyla dikkatleri üzerine çeken  AKIA, aynı zamanda 12 metre dizel ve 12 metre CNG aracıyla iddiasına ortaya koyuyor.

AKIA distribütörü Ulaşım Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Baka ‘Türkiye’de İstanbul toplu taşımanın öncü ve örnek kentidir. İstanbul’un toplu taşıma deneyimini çok iyi analiz ettik. Gerek kamu, gerekse özel sektörün ihtiyaçlarını tespit ettik. Üretim ve kalite politikamızı buna göre belirledik. Ürünlerimiz incelenirse günümüzde kullanılan en kaliteli ve en yüksek teknolojinin kullanıldığı çok net bir şekilde görülebilir. Bütün Türkiye kentlerine yönelik analizlerimiz devam ediyor. 9 metre tam alçak taban bu noktada acil bir ihtiyaç olarak karşımıza çıktı. Yine kullanılan kompenant malzemeler, ciddi bir arge çalışması sonucu olarak belirlenmiştir. Sadece aracın satılması değil özellikle satıldıktan sonraki uzun dönem dikkate alınarak her detay tasarlandı.’ şeklinde değerlendirmelerde bulundu

5. Busworld Otobüs fuarında Türkiye’nin her yerinden gelen Toplu taşıma esnafının yoğun ziyaretine uğrayan AKIA standında esnafa bilgi veren Remzi Baka ‘ Vizyonumuz bir Dünya markası olmaktır. Türkiye’deki otobüs sanayisinin geldiği noktayı üretim deneyimimizle birleştirerek başta Türkiye olmak üzere dünyadaki bütün büyük şehirlerdeki toplu taşıma ihtiyacına göre bir üretim politikası belirledik. Standımıza Türkiye ve dünyanın birçok yerinden ziyaretler gerçekleşti. Ulusal ve uluslar arası basın ürünlerimiz hakkında bilgi almak için birçok söyleşi gerçekleştirdi. Tabi bizim için en önemli olan Türkiye’nin büyük kentlerinden olan Bursa, Eskişehir, Ankara, Antalya, Adana, İzmir gibi değişik şehirlerden gelen esnafın araçlarımıza gösterdikleri yoğun beğeni oldu. Başta AKIA ULTRA 9 LF olmak üzere araçlarımızın toplu taşımanın en güncel ihtiyacını karşılayacak araçlar olduğuna değindiler. Araçlarımızdaki kaliteyi, iz-dış tasarım ve estetik yaklaşımı çok beğenen esnaflarımıza bizi onure ettikleri için çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Satış sonrası hizmetlere de değinen Remzi Baka ‘Satış sonrasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunu yüzeysel değil tam anlamıyla derinlikli olarak ele alıyoruz. Yetkili servislerimizi belirlerken toplu taşıma ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, 24 saat hizmet, hızlı ve kaliteli servis şartlarını olmazsa olmaz olarak değerlendiriyoruz.’ diye belirtti.  ‘Üç yeni aracımıza çok yoğun bir ilgi var. Fabrikamız seri üretime başladı. Gerek yurt içinden, gerek İstanbul’dan ve gerekse yurt dışından birçok projeden ciddi bir ilgi var. İki ay gibi kısa bir süre içerisinde araç teslimatlarımıza başlayacağız.’ diye belirtti.

 

ULAŞIM MOTORLU ARAÇLAR İLK AKIA ULTRA LF 12 SATIŞLARINI GERÇEKLEŞTİRDİ 

AKIA distribütörü Ulaşım Motorlu Araçlar AKIA ULTRA LF 12 ‘nin ilk araçlarını Halk Ulaşım esnaflarından A 175  kodlu Muzaffer ARİS ve A 221 kodlu Ramzan SÖNMEZ’e  sattı.

Muzaffer Aris, ‘AKIA ULTRA LF 12 şu anda ihtiyacımıza en uygun araç olarak karşımızda duruyor. Gerek mekanik gerekse karoseri anlamında çok gelişmiş. Servis anlayışıyla esnafın tüm ihtiyaçları profesyonel olarak karşılanıyor. Araç imalatındaki işçilik kalitesi ve özen göz dolduruyor. Şu anda daha iyi hizmet alabileceğimiz başka bir marka göremiyoruz’ şeklinde değerlendirmelerde bulundular.

 AKIA ’nın konuya iyi adapte olarak son derece kaliteli araçlar ürettiğinin altını çizen Ramazan SÖNMEZ  “Şehiriçi ulaşımına uygun, halk otobüsçülerine hitap eden yakıt olarak tasarruflu araçlar yapmışlar’’.