Allison Şanzıman, Busworld Türkiye’de yeni xFE modelini tanıttı

Allison Şanzıman, Busworld Türkiye’de yeni xFE modelini tanıttı
Allison Transmission, Busworld Türkiye’de otobüsler için sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu sunmak için tasarlanan yeni tam otomatik şanzıman olan xFE modellerini tanıttı. Yeni xFE modelleri, otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağlıyor 

Allison Transmission, Busworld Türkiye’de otobüsler için sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu sunmak için tasarlanan yeni tam otomatik şanzıman olan xFE modellerini tanıttı. Yeni xFE modelleri, otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağlıyor.

 

Allison’ın yeni xFE modeli, önemli ölçüde arttırılan tork konvertöründeki erken lock-up operasyonları sayesinde her depoda daha fazla yakıt ekonomisi sunuyor. Yeni xFE modelleri, yine Allison’ın yakıt tasarrufu teknolojisi olan FuelSense®’in sunduğu tasarrufa ek olarak otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağlıyor.

 

Allison Şanzıman’ın tanıttığı yeni xFE modelini Avrupa’da kullanan ilk otobüs üreticisi ise AKIA oldu. Bu doğrultuda AKIA, 1200 Nm ve 220 kW (300 bg) gücündeki Mercedes Euro 6 motorlu 12 metre Ultra LF modelinde T 3375 xFE tam otomatik şanzıman donanımı ile Busworld fuarında sergiledi. Öte yandan Busworld’de Türkiye’de üretilecek ilk metrobüsün lansmanını gerçekleştiren AKIA, bu aracında da alanında en yüksek torku sağlayan Allison T 525R model şanzıman (410 kW ve 2500 Nm’ye kadar olan motorlarla uyumlu) modelini tercih etti. Busworld’de lansmanı gerçekleştirilen 25 metre uzunluğundaki alçak tabanlı AKIA metrobüs, Euro 6 Mercedes motor ve retarderli Allison T 525 tam otomatik şanzıman donanımına sahip.

 

Allison Transmission Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA) Pazarlama Direktörü Manlio Alvaro, Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Taner Gider, Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Sercan Tepeli’nin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında AKIA yetkilileri de bulundu. Allison Transmission’ın 100 yılı geçen kuruluş tarihi ile bir asırdır ticari araçlar için tam otomatik şanzıman ürettiğinin altını çizen Sercan Tepeli, otobüsler için dünyanın en geniş ürün yelpazesini sunarak tüm dünyada lider olduklarını belirtti. Yeni xFE tam otomatik şanzıman modeli hakkında bilgi veren Sercan Tepeli’nin açıklamaları ardından AKIA Genel Müdürü Remzi Baka’ya teşekkür plaketleri sunuldu.

 

AKIA’nın yanı sıra, Otokar, BMC ve Isuzu gibi lider Türk otobüs üreticileri de Allison tam otomatik şanzıman donanımlı yeni Euro 5 ve 6 otobüslerini sergilediler.

Orjinal Haber: http://www.nakithaber.com/allison-sanziman-busworld-turkiyede-yeni-xfe-modelini-tanitti-2978h.htm