İETT GENEL MÜDÜRÜ HAYRİ BARAÇLI BUSWORLD FUARINDAYDI.

İETT GENEL MÜDÜRÜ HAYRİ BARAÇLI BUSWORLD FUARINDAYDI.

İstanbul’da düzenlenen Busworld Otobüs Fuarı’nı ziyaret eden İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, stantları tek tek gezerek yeni araçları inceledi. Ziyaret sırasında İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, Dr. Maşuk Mete ve bazı daire başkanları da kendisine eşlik etti.

İETT, alternatif yakıtlı araçları deniyor
24-27 Nisan tarihleri arasında, İstanbul Yeşilköy CNR Fuar alanında düzenlenen Busworld 2014 - 5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı’nı gezen İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, stantları tek tek gezerek otobüs üreticilerinden yeni araçlar ve teknolojileri hakkında bilgi aldı. Özellikle bir otobüs firmasının engelli vatandaşlar için yaptığı otomatik engelli rampasını dikkatle inceleyen Baraçlı, otomatik rampa ile yakından ilgilendi. Fuarda motor ve şanzıman üreten firmaların stantlarını da dolaşan Baraçlı, hidrojen yakıtlı motorları da detaylı olarak inceledi. Burada üretici firmalarla konuşan Genel Müdür Baraçlı, İETT’nin alternatif yakıtlı araçlar konusuna özel bir önem verdiğini, doğalgazlı otobüslere ek olarak elektrikli otobüslerin deneme seferi yaptıklarını, ayrıca hidrojen yakıtlı araç konusunda da çalışmalar yürüttüklerini anlattı. 

İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, fuarı gezdikten sonra İETT standına gelerek burada bir süre kaldı ve görevliler ile sohbet etti. Ardından Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin (TÖHOB) standına uğrayarak İsmail Yüksel ve ekibi ile de sohbet edip fotoğraf çektirdi.