Satış Sonrası Hizmetler

AKIA müşterisinin her zaman yanında, ihtiyaç ve beklentilere hızlı ve etkin cevap vermeyi ilke edinmiştir.

AKIA Satış Sonrası Hizmetler, sürekli müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak, tüm bakım ve onarım işlemlerinizde geniş ve yetkin servis ağı, kalifiye ekibi ile araçlarınıza en iyi hizmeti vermeyi garanti eder. Dinamik ve rekabetin yüksek olduğu bu sektörde ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayan, kaliteli araçlarımız ve hizmetlerimizle maksimum faydayı minimum maliyet ile sizlere sunmak, birincil gayemizdir. 

Periyodik Bakım Aralıkları


AKIA'nızın periyodik bakımlarını zamanında, AKIA Yetkili Servisi'ne yaptırın; içiniz rahat, aracınız güvende olsun.


Periyodik bakımlar, aracın ve motorun hizmet ömrünü ve araç verimli kullanım süresini artırır. Temizlenen filtreler ve yakıt artıklar sayesinde; motor sorunsuz çalışır, az yakar. Süspansiyon, lastik ve ön düzen ayarları tam yapılır, sürüş çok daha konforlu olur. Olası arızalara bağlı olarak, aracın servislerde onarımı süresince araçsız kalma durumunu önüne geçer ve buna bağlı olarak zaman ve gelir kaybını yaşamamanızı sağlar.


Tüm modeller için aracın müşteriye satışı sonrasında, 250-1.500 km arasında en yakın yetkili servise gidip "Teslimat Sonrası Kontrol" yaptırmalıdır.

Periyodik Bakım Yaptırmanın Faydaları

Bütün araçlarda zaman ve kilometreye bağlı olarak bazı parçalar aşınır, yağların ömrü dolar ve işlevlerini yerine getiremez hale gelirler. Bunların arıza belirtileri ortaya çıkmadan, düzenli aralıklarla yenilenmesine Periyodik Bakım denir. Periyodik Bakımlara özen göstererek bir aracın ömrünü azami derecede uzatmak ve sürüş özelliklerini daima en iyi durumda tutmak mümkündür. Günlük bakım, temizleme, yağlama, parça değiştirme, yakıt doldurma, yağ doldurma, antifriz, fren ve debriyaj hidrolik yağı, akü elektroliti, klima soğutucu gazı gibi periyodik bakım hizmetlerinin yapılması müşterinin sorumluluğundadır. Bakımı yapılmayan araç hiç beklenmedik zamanda arızalanarak, yolda kalabilir ya da hiç çalışmayabilir. 

AKIA Garanti

 

 

AKIA otobüslerde sarf malzemeleri dışındaki bütün parçalar AKIA garantisi kapsamındadır. Garanti kapsamında veya dışında karşılaşabileceğiniz problemler için AKIA yetkili servislerimizde aracınıza yapılacak her türlü bakım ve onarım işlemleri eğitilmiş uzman teknisyenler tarafından özel takım ve ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir.

AKIA Diyalog

 

 

Bir AKIA sahibi olmak sağlam ve yakın bir ilişkinin ilk adımıdır. Konusunda deneyimli ekibimiz tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda olacaktır.

Yedek Parça Yönetimi

 

 

Yurtiçi ve Yurtdışı sahalarında koşan AKIA araçlarına zamanında ve etkin hizmet vermek üzere Yedek Parça ekipleri oluşturulmuştur.

 

AKIA Yedek Parça Ekipleri, AKIA araçlarının satış sonrası sürecinde parça yönetim ve 
destek faaliyetlerine odaklanmıştır. 

Yedek Parça Satış

AKIA yedek parça satış sürecini 18 Yetkili servisi birlikte yönetmektedir. 

AKIA, doğru fiyatlandırma ve doğru satış hedeflerine, Pazar, tedarikçi ve parça tipi odaklı çalışmalarla ulaşmayı amaçlar. Yurtiçi, yurtdışı satış ve satış sonrası hizmetler ekiplerimiz, servis ile ilk iletişimi sağlar ve gerekli bilgilendirmeleri yapar. Servis ve müşteri ziyaretleri düzenleyerek servislerimiz ile yakın temas halinde bulunur, dinamik saha yönetimi yaklaşımı ile hızlı iletişime geçip sahanın isteklerine anında cevap verir. Parça Fiyatlandırma ve Alternatif Satış araştırmaları yapar. Yeni ve mevcut bayi / servislere teknik destek verir ve problem çözmede yol gösterir. 

AKIA Profesyonel Servis

AKIA'larınıza güvenle ve en etkili şekilde bakım ve onarım hizmeti sağlamak amacıyla profesyonel yetkili servislerimizin yeni ürün ve teknolojiler hakkında gelişimleri bizim için çok önemlidir. Bölgedeki yetkili servisinizin bilgi ve donanımının hep en üst seviyede olmasını sağlamak amacıyla eğitim programları üzerine çalışılmaktadır.